Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Hacetler ve musibetler için tesbih namazı

Anasayfa > Dini Bilgiler > Hacetler ve musibetler için tesbih namazı

Merhaba sevgili arkadaslar. Bu güzel pazar gününde öncelikle hepinize bol eglenceli ve sohbet siteleri icerisinde bol sohbetli günler diliyoruz. Her gün oldugu gibi hafta sonu bile demeden chat siteleri ekibi olarak sizlere günlük dini bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu günün konusu tesbih namazi olacaktir.

Resulullah efendimiz s.a.v amcasi Hz. Abbas gelmesi mutad olmayan bir saatte Resulullah efendimizin yanina geldi. Ya resulullah amcaniz kapidadir denildi. Ona müsade ediniz. Mühim bir is icin gelmistir buyurdular.

Ey kardesimin oglu.. Cahiliye devrini ve cehaleti hatirladim. Genisligine ragmen dünya bana dar geldi. Kendi kendime ben bu sikintidan kim kurtarir dedim. Bildim ki beni bundan Allahu teala ve sonrada senden baskasi kurtaramaz.

Resulullah efendimiz s.a.v bunu senin kalbine düsüren Allaha hamd olsun.

Sana ikram edeyim mi?

Evet

Seni bundan kurtarcak seyi vereyim mi?

Evet

Resulullah efendimiz s.a.v kerahet vakitleri haricinde adab ve erkanina riayetle abdest aldiktan sonra tesbih namazi tavsiye ve nasil kilinacagini tarif ettikten sonra buyurdular ki günahlarin gökteki yildizlar kum tepelerinin kumlari ve denizlerin köpügü kadar olsa da Allahu teala onlari affeder.

Gücün yeterse her gün kil. Ona gücün yetmezse her cuma haftada bir kere kil. Bunada gücün yetmezse her ay bir kere kil. Bunada gücün yetmezse senede bir kere kil. Bunada gücün yetmezse ömründe bir kere kil.

Ekleyen : - Tarih: 26 Nisan 2015 - 14:08 - Okunma Sayısı : 227 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız