Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

HZ.Muaviye’nin vasiyeti

Anasayfa > Dini Bilgiler > HZ.Muaviye’nin vasiyeti

Türkiyenin en keyifli sohbet siteleri olan sohbetx.org bu gün yine her gün oldugu gibi bir dini makale ile karsinizda. Bu gün sizlere HZ.Muaviye’nin vasiyetini anlatacagiz. Keyifli sohbetlerin güzide mekani slogani ile ciktigimiz bu yolda gercektende chat siteleri kelimesinde en cok aranan ve en cok kullanilan site olmayi kisa zamanda basarmis bulunmaktayiz.

Hz. Muaviye r.a vefaat edecegi vakit ogullarini topladi ve onlarin birine hitaben sana emanet ettigim seyi getir dedi. Ogul ise mühürlü ve kilitli bir kutu getirdi. Yanindakiler onda bir mücevher oldugunu düsündüler. Sonra bunu su günüm icin sakliyorum dedi ve acmasini emretti.

Icinde üc elbise vardi. Dediki su resulullahin bana giydirdigi gömlektir. Su da veda haccindan göndügümüzde giydirdigi ridadir. (belden yukari giyilen kiyafet)

Resulullah s.a.v’in hediyelerini aldiktan bir müddet sonra ya resulullah üzerinizdeki su izarida bana verirmisiniz dedim. Ey Muaviye evime gittigimde onu sana gönderirim dediler ve gönderdiler.

Bir gün resulullah s.a.v hacamatciyi cagirdi. Mubarek basindan kan aldirdi. Ya resulullah su saclari bana verirmisiniz dedim. Ey Muaviye al buyurdular. O saclar bu ridadadir. Öldügüm zaman beni resulullahin gömlegi ile kefenleyin. Ridasina sarin. Izarimda resulullahin izari olsun. Resulullahin saclarini ceneme ve burnuma koyun. Bazilarini ise gögüsüme koyduktan sonra errahmanürrahim olan rabbimin rahmetiyle benim aramdan cekilin.

Ekleyen : - Tarih: 19 Nisan 2015 - 12:22 - Okunma Sayısı : 279 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız