Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Receb ayı tevbe ayıdır

Anasayfa > Dini Bilgiler > Receb ayı tevbe ayıdır

Günaydin sevgili sohbet siteleri kullanicilari.. Bu gün sabahin erken saatlerinde sizlere chat siteleri ailesi olarak her gün oldugu gibi günlük makalemizi yazmaya baslayacagim. Bu günün konusu Receb ayinda edecegimiz tevbeler  olacaktir.

 

Hazreti Aise radiyallah anha validemize ey müminlerin annesi resulullah efendimiz aleyhisselamdan kabir azabini hafifletecek seyleri hic sordunuz mu diye sual ettiler. Hazreti Aise radiyallah anha söyle buyurdu.. Resulullah efendimize sual etmistim ve söyle buydular.

1- Her vakit ve zamanda Kurani Kerim okumak.

2- Her yerde yetime ikram etmek.

3- Receb ve Saban aylarinin 13,14,15. günlerinde oruc tutmak.

4- Gecenin son ücte birinde namaz kilmak. Muhakkak ki bu namaz kabri nurlandirir ve rahman olan Allahu teala’nin rizasini kazandirir.

Sonra söyle buyurdular.

Ya Aise.. Muhakkak ki Allahu teala Receb Saban ve Ramazani Serif aylarinda magfiretini öyle genisletir ki melun seytan onun magfiretinin kendisine bile ulasacagini sanar.

Ya Aise.. Receb ayi tevbe ayidir. Kim onda tevbe ederse tevbesi kabul olunur. Sen o ayda her gün Cenabi hakka Tüb aleyna inneke entettevvaburrahiym yani Allahim bizi bagisla zira sen Tevvab ve Rahimsin diye niyaz eyle..

Ekleyen : - Tarih: 29 Nisan 2015 - 09:21 - Okunma Sayısı : 243 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız