Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Aşırı Terleme Nedenleri

Anasayfa > Genel > Aşırı Terleme Nedenleri

Neden terleriz? Öncelikle bunu sizlere açıklamak gerekir. Terleme olayı gayet normal olan bir durumdur fakat bazı durumlarda bu durum değişerek sizlere rahatsızlık verebilir. Bu rahatsızlığın adıysa; ”hiperhidrozdur.” Hiperhidroz hastalığı sizlere fazlasıyla zorluk çıkartan hatta arkadaşlarınızla tokalaşmayı, selamlaşmayı unutturacak bir hastalık türüdür çünkü bu hastalıkta elleriniz, ayaklarınız ve yüzünüz çok fazla terlediği için sizin çevrenizden uzak kalmanızı sağlayacaktır. Terleme ile birlikte vücudunuzun kokması da an be andır. Gün içerisinde çok fazla hareket etmeyerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

asiri-terleme-ne-zaman-problem-olur

Yaz aylarında daha fazla sorun çıkartabilecek olan bu hastalık sizlere bazı durumlarda çok fazla rahatsızlık verebilir. Örnek olarak; ‘Aileniz, sevgiliniz, arkadaşlarınız arasında bazı olayları yaşamayabilirsiniz.’ Hiperhidrozun tedavi yöntemi bulunuyor fakat bu tedavi yöntemlerinin bazıları da kısa süreli olarak çözüm sunabiliyor. Örnek olarak; ”Botoks veya liposactuion” ile hiperhidroz hastalığınızı geçirebilirsiniz fakat hem aylık olarak hastaneye gitmeniz gerekir hem de çok fazla ağrı sızı çekebilirsiniz diğer bir sorunsa; ”Avuç içiniz soyulmaya başlayabilir.”

Hiperhidroz hastalığını tedavi etmenin en kolay yolu; ”Açık cerrahi tedavi yöntemidir.” Açık cerrahinin yanında birde kapalı tedavi yöntemi bulunuyor fakat kapalı cerrahi tedavi yöntemi çok fazla sorun çıkartabilecek bir tedavi yöntemidir. Bunun yerine açık cerrahi tedavi yöntemini yaptırabilirsiniz. Açık cerrahi tedavi yönteminde bir çok kolaylık bulunuyor, gayet rahat olan bir tedavi yöntemidir. Ter bezlerinizi normal seviyeye indirir.

Ekleyen : - Tarih: 20 Ocak 2016 - 15:57 - Okunma Sayısı : 453 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız