Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Astronotlar İnsanlık İçin Tehlike Arz Ediyor!

Anasayfa > Genel > Astronotlar İnsanlık İçin Tehlike Arz Ediyor!

Astronotlar İnsanlık İçin Tehlike Arz Ediyor!
Dünyadan onlarca kilometre uzakta bulunan Uluslarası uzay istasyonundaki astronotlar insanlar için tehlike arz ediyor olabilir.
Bundan yıllar önce başlatılan uzay çalışmalarında görev alan ve halen almakta olan astronotlar,şuanda haberimiz dahi yokken uzayda çalışmalarını sürdürüyorlar.Bu çalışmalar uzay araştırmaların devamlı olmasını sağlıyor.
Her ne kadar Rusya,uzay çalışmalarına öncülük etmek için hamleler yapsada uzay çalışmaları Nasa öncülüğünde sürmekte.
Peki astronotlar dünya için tehlikeli olabilir mi?Söylediğimiz gibi Nasa,dünyanın tüm uzay çalışmalarına öncülük etmekte.Peki Nasa’nın bu alanda bu kadar etkin olması dünya ülkeleri için tehlikeli olabilir mi?Nasa bu konuya yıllar öncesinden cevap getirmiş.Nasa kendi içinde oluşturduğu Dünya Koruma Bölümü ile 1969 yılından beri aktif durumda.
Tehlikenin neden olabileceği tartışmaları 1969’lardan beri vardı.Tartışmaların ana konusu,dünya dışına çıkmış bir nesnenin tekrar dünyaya dönecek olmasının dünyaya herhangi bir zarar verip vermeyeceğiydi.
Nasa kurduğu dünya koruma bölümü ile uzaydan gelen nesneleri günlerce karantina altında tuttu.Bu nesneler ve astronotlar yoğun karantinadan sonra tehlike olmayacakları ispatlanınca karantinadan çıkartıldılar.

astronotlarAslında her ne kadar yararlı iş yapsalarda niçin bu şekilde tehlike arz ediyorlarsa anlam verebilmiş değilim çünkü bu astronotlar bildiğiniz üzere sürekli olarak diğer gezegenleri keşfetmekle yükümle ve diğer gezegenlerde olan yeni bir şeylerin buluşunu yapmakla yükümlü diyebiliriz. Astronotlar olmasa bugün bir çok gezegenin varolduğunu bilemezdik veya bu gezegenler hakkında detaylı bir bilgiye sahip olamazdık

Ekleyen : - Tarih: 04 Ocak 2016 - 09:07 - Okunma Sayısı : 1.311 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız