Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Avni Aker’de Yaşanılanlar

Anasayfa > Genel > Avni Aker’de Yaşanılanlar

13

 

Yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Avni Aker’de büyük gerilim yaşandı.

Trabzonspor taraftarlarının Fenerbahçe aleyhine tezahuratları ve tepkisi üzerine polis protokol tribünü önünde taraftara engel olmaya çalıştı. Bunun üzerine taraftar daha çok tepki gösterdi ve gerilim yaşandı.

Polisle taraftarın yaşadığı gerilimin ardından polis taraftara karşı jop kullandı. Jopla yapılan müdahalenin ardından polis ekipleri Akrep aracıyla taraftar ve polislerin arasına girdi. Taraftar ”Burası Trabzon burdan çıkış yok,terörist değiliz Trabzonluyuz’ ve “Vali istifa ” şeklinde polisi ve vali Abdil Celil Öz’ü protesto etti.

Avni Aker’in içinde ve dışında gerilim sürüyor. Çıkan olaylarda 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Saha dışında polis Trabzonspor taraftarına gazla müdahale etti. Gazla müdahale esnasında emniyet müdür yardımcısı, Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran, Yönetici Engin Kara da gazdan etkilendi. Gaz basın mensuplarını da etkiledi ve basın odasında kapılar kapandı.

Avni Aker’in dışında 3 özel hareket arabası protokol girişi önüne gelmek isterken taraftarlar araçların önünü keserek ” Biz terörist değiliz” şeklinde slogan attılar. Özel hareket araçları zorlanarak protokol girişinin önüne geldi. Gazla müdahale sürüyor…

Çok sayıda polis gazdan etkilenerek saha içinde tedavi altına alındı.

Avni Aker’in önündeki park polislerce kapatılırken stadın futbolcu giriş kapısı haricindeki tüm girişleri kapatıldı. Protokol çıkışının önünde ise TOMA’lar ve barikatlar ile polis taraftara karşı önlem aldı. Taraftarlar da tepkilerini sürdürerek TOMA’lara bazı cisimler fırlattı.

Saha dışında yaşanan olaylar sürerken yaralanan bir çok kişiden biri de Vali Öz’ün koruması oldu

Onur Kıvrak ve Sebahattin Çakıroğlu taraftarın yanına indi

Saat 23.50 itibariyle Trabzonspor Avni Aker’den ayrıldı

 

Ekleyen : - Tarih: 11 Mart 2014 - 02:29 - Okunma Sayısı : 208 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız