Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Başbakan: Ey Dünya Suriye’ye Karşı Sessiz mi Kalacağız

Anasayfa > Genel > Başbakan: Ey Dünya Suriye’ye Karşı Sessiz mi Kalacağız

Erdoğan, işkence fotoğraflarının ardından, “Ey dünya Suriye’ye karşı sessiz mi kalacağız? Onbinlerce insanın nasıl öldürüldüğü gösteriliyor.” dedi.

Brüksel’de ayağının tozuyla gurbetçilere seslendi. Kaldığı otelin önünde kiralanan tur otobüsü üzerinde vatandaşlara seslenen Erdoğan Suriye’de yaşanan vahşet görüntüleri ilgili kısa bir konuşma yaptı.

“SURİYE’YE KARŞI SESSİZ Mİ KALACAĞIZ”

Erdoğan otobüs üzerinde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dünya televizyonlarda az önce Suriye’deki vahşeti izledi. Brüksel’den sesleniyoruz.. Ey dünya Suriye’ye karşı sessiz mi kalacağız? Onbinlerce insanın nasıl öldürüldüğü gösteriliyor. Brüksel’de bu toplantıya müsaade eden Brüksel yönetimine teşekkür ediyorum. Bu demokratik gösteriye izin verdikleri için tebrik ediyorum. Ümit ediyorum ki AB ile yapılan görüşmeler AB’nin güç devşirmeleri noktasında farklı bir başlangıç olur diye ümit ediyorum. 17 ve 25 Aralık sizleri rahatsız etmesin. İftiralar asla yer bulmayacaktır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Bunu bilesiniz.”

“BRÜKSEL YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kimyasal, konvansiyonel silahlarla 10 binlerce insanın nasıl öldürüldüğünün bu fotoğraflarda gösterildiğini anlatan Erdoğan, Türkiye’de şu anda 700 bin Suriyeli sığınmacının bulunduğunu kaydetti. Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Lübnan’da 1 milyon sığınmacı var. Ürdün’de 500-600 bin sığınmacı var ve bütün bunlara karşı biz ‘açık kapı politikamızı’ sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Misafirperverliğimizi, mazlumların, mağdurların yanında nasıl yer aldığımızı göstereceğiz. Brüksel, uluslararası bir buluşmanın yeri. İşte sizler, bu uluslararası buluşmanın merkezindesiniz. Ben bu akşamki bu toplantı için, bu toplantıya müsaade eden Brüksel yönetimine teşekkür ediyorum. Bu insani tepkiye, bu demokratik tepkiye gösterdikleri anlayış sebebiyle, şahsım, arkadaşlarım, hükümetim adına teşekkür ediyorum. Gerçek bu vahşet karşısında hep birlikte el ele vermeye mecburuz. Tüm Batı artık sesini yükseltmek durumundadır. Tüm insanlık sesini yükseltmek durumundadır. İnanıyorum ki, Cenevre-2 bu adımların atıldığı bir toplantı olacaktır.”

 

Suriye’de İnsanlık Dışı Görüntüler

 

Savaş Suçu Belgelerle Kanıtlanan Suriye Nasıl Etkilenecek?

 

Davutoğlu: Bu Katliama Sessiz Kalınmaz

 

İngiltere Dışişleri Bakanı: Suriye’de Yaşananlar Şok Edici


Haber: Başbakan: Ey Dünya Suriye'ye Karşı Sessiz mi Kalacağız

Etiketler :
Ekleyen : - Tarih: 21 Ocak 2014 - 03:35 - Okunma Sayısı : 217 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız