Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Buzdolabı Poşetiyle Yaşıyor

Anasayfa > Genel > Buzdolabı Poşetiyle Yaşıyor

13

İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da doktorlar, henüz 24 haftalıkken 54 gram doğan bebek Emily Cressey’i hayatta tutmak amacıyla buzdolabı poşetine sararak anne rahmi ortamını oluşturdu.
İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da henüz 24 haftalıkken dünyaya gelen Emily Cressey, buzdolabı poşetine sarılarak kuvözde tedavi altına alındı. Doktorlar erken doğum sebebiyle vücudu tamamen gelişemeyen bebeği poşete sararak anne karnına benzer koşullarda ortam oluşturmayı başardıklarını ifade etti.

 
Bu sayede yapay şekilde bakılan bebeğin, vücut gelişimini tamamlamayı başardığı açıklandı.Bu kadar erken doğum olan bir bebeğin hayatta kalmasının çok zor olduğunu belirten doktorlar, küçük Emily’nin yakında taburcu olabileceğini kaydettiler.

 

Emily’nin annesi Claire Cressey yaptığı açıklamada, “Çok istediğimiz dördüncü çocuğumuzun normal şartlarda 16 Haziran’da doğmasını bekliyorduk. Ama onun başka planları varmış. 23 Şubat’ta doğum sancılarım başladığında şok yaşadım. 24 haftalıktan önce doğan çocukların ‘yaşamın kıyısında’ olduklarını biliyordum. O sadece 54 gram doğdu. Doğar doğmaz doktorlar onu buzdolabı poşetine koyarak vücut ısısı sağlamayı başardılar” dedi.Şuanda 3 aylık olan bebeğin 54 gramdan 2 kiloya çıktığı ve sağlığının yerinde olduğu ifade edildi.

Ekleyen : - Tarih: 20 Mayıs 2014 - 22:54 - Okunma Sayısı : 334 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız