Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Gebze KOM Kapanıyor mu?

Anasayfa > Genel > Gebze KOM Kapanıyor mu?

Gebze Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği’nin lağvedileceği ileri sürüldü.

81 il arasında başarı sıralamasında 11’inci sırada bulunan Gebze KOM’da 12 personelin başka illere tayini çıkması bunun bir göstergesi olarak kabul edildi.

Gebze Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği’nin lağvedileceği ileri sürüldü. Buna göre, KOM, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Gebze bölgesindeki çalışmalar yapacak. Bu durum ise tepkilere yol açtı. Gebze gibi önemli bir bölgede KOM Grup Amirliği’nin lağvedilmesinin çetelere ve kimi suç unsurlarına cesaret vereceği ileri sürüldü.

KOCAELİ’YE Mİ BAĞLANIYOR?

Gebze bölgesinde yaptığı başarılı çalışmalarla adeta suç unsurlarının korkulu rüyası olan Gebze Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Gebze Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği’nin lağvedileceği ileri sürüldü. İddialara göre bu birimin yaptığı çalışmaların bundan sonra ki süreçte Kocaeli Emniyet Müdürlüğü KOM müdürlüğü tarafından yürütülecek.

BAŞARIDA 11. SIRADA

İstatiki bilgiler ise Gebze Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği’nin başarısını ortaya çıkarıyor. Torbacıların ve sigara kaçakçılarının korkulu rüyası olan Gebze KOM yaptığı başarılı operasyonlarla 70 ili geride bırakarak İstanbul, İzmir Adana, Van ve Kocaeli’nin ardından 11’inci sırada yer alıyor. 60 personelle Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda önemli işlere imza atan Gebze KOM, 17 Aralık operasyonları neticesinde zarar gören birimlerin başında geliyor. 60 personeli bulunan Gebze KOM’un 12 personelinin tayini çevre il ve ilçelere kaydırılarak personel sayısı 48’e düşürüldü.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Bu iddialara ise tepkiler gelmeye başladı. Gazetemizi arayan çok sayıda vatandaş ise, “Gebze KOM son dönem yaptığı çalışmalarla suç unsurlarına, çetelere yönelik başarılı işler çıkardılar. Suçlulara geçit vermediler. Özellikle haraç toplayan, tehditte bulunan, uyuşturucu işlerine karışan birçok kişi yakalanarak adalete teslim edildi. Şimdi böylesine bir çalışma yapan birimin kapatılması hangi akla hizmettir merak ediyoruz” dediler.

Ekleyen : - Tarih: 22 Şubat 2014 - 16:48 - Okunma Sayısı : 207 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız