Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

İnanılmaz Savunma

Anasayfa > Genel > İnanılmaz Savunma

20

 

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde geçen yıl Mayıs ayında meydana gelen olayda, iddiaya göre 1.97 promil alkollü olan Faruk Coşkun, akşam saatlerinde arkadaşlarıyla birlikte Gençlik Parkı’nda yürüyen üniversite öğrencisi 24 yaşındaki G.D.isimli genç kızı takip etti. Ardından da parkın ortalarına doğru geldiğinde aniden G.D.’ye arkadan sarılarak elle tacizde bulundu. Genç kızın karşı çıkması üzerine de küfür ederek hakaretlerde bulundu. Genç kız ve arkadaşlarının tepki göstermesi üzerine Coşkun parktan ayrıldı.

G.D.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan Faruk Coşkun, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan son duruşma ise savunma yapan sanık, “Onu tanıdığım başka bir bayan arkadaşa benzettim. O yüzden arkasından sarıldım. Ancak bağırıp dönünce o olmadığını anladım. Korktuğum için de kaçtım. Elle taciz etmedim” diye konuştu.

Daha önceki duruşmaya katılan G.D. ağlayarak verdiği ifadesinde bir arkadaşının doğum gününe gittiklerini söyleyerek, “Parktan geçiyorduk. Bu sırada sanık önümüze geçti. Bana bu çiçeği kimden aldın diyerek bağırıp hakaret ve küfür etmeye başladı. Kolumdan çekiştiriyordu. Kaçtım ama beni yakalayıp elle tacizde bulundu. Birara elinden kurtuldum ve otobüse binip polisi aradım” diyerek şikayetçi oldu.

Mahkeme heyeti, sanığın cinsel saldırı ve hakaret suçunun sabit olduğunu, olay nedeniyle G.D.’nin ruh sağlığının bozulduğunu belirterek Faruk Coşkun’a 8 yıl 9 ay 25 gün hapis cezası verdi.

Ekleyen : - Tarih: 04 Nisan 2014 - 16:36 - Okunma Sayısı : 222 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız