Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Namaz Dinin Direğidir

Anasayfa > Genel > Namaz Dinin Direğidir

1

 

 

İmam Rabbani Hazretleri buyurdular..

 

İyi bil ki insanin itikadini tahsis etmesi lazim geldigi gibi salih ameller islemeside lazimdir. Bütün ibadetleri kendisinde toplayan ve Allah-ü Tealanin rahmetine en cok yaklastiran ibadet namazi eda etmektir.. Zira Peygamber efendimiz s.a.v; Namaz dinin diregidir. Kim namazini kilarsa dini ikame etmis olur. Kimde namazini terk ederse dini yikmis olur buyurmustur.

 

Namazlarini eda etmeye devam edenler bütün cirkinliklerden, dinde örf ve adette hos görülmeyen seylerden korunmus olur. Süphesizki namaz hayasizliklardan ve fenaliklardan nahyeder mealindeki ayeti kerimesi bu manayi teyid etmektedir. Sahibini günahlardan ve hayasizliktan alıkoymayan namaz hakiki degil sekilden ibaret bir namazdir. Ancak hakikati elde edene kadar sekli terketmekte uygun olmaz. Cünkü tamami idrak olmayan yapilamayan bir seyin tamami terk edilemez. Ekramül Ekremin olan Allahüteala namazin suretine itibar edip onu hakikat olarak kabul edebilir.

 

Namazi husu ve huzur icinde cemaatle birlikte eda etmeye devam ediniz. Zira namaz kurtulus ve feraha kavusmaya sebeptir.  Allahu Teala; Muhakkak ki müminler kurtulusa ermislerdir  ki onlar namazlarinda husuludurlar buyurmustur..

 

 

Ekleyen : - Tarih: 06 Haziran 2014 - 02:05 - Okunma Sayısı : 196 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız