Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Tüm Şifrelerinizi Değiştirin

Anasayfa > Genel > Tüm Şifrelerinizi Değiştirin

Google’un bazı kuruluşları uyardığı ve kullandıkları OpenSSL’lerini güncelleştirmelerini istediği öğrenildi. Şifreler değiştirilmeden internet servisi verenlere danışılması tavsiye edildi. Yahoo , şifrelerini değiştirmeleri için e-maille, dosyalama , bankacılık işlemleri yapan yüksek güvenlik kurumlarına uyarı gönderdi.
Dünyanın en çok kullanılan şifreleme protokollerinden olan “Open SSL”de büyük bir güvenlik açığı tespit edildi.

Bu yazılımın gizli bilgileri kriptolu bir şekilde göndermesi gerekirken bunu başaramadığı ve bilgilerin siber saldırılara açık bir hale geldiği daha yeni fark edildi.
Uzmanlar da son iki yıldır internet kullanıcılarının tüm kişisel bilgilerinin büyük bir tehlikeye maruz kaldığını doğruluyorlar.

Daily Mirror bugünkü birinci sayfadan verdiği “Tüm şifrelerinizi değiştirin” manşetli haberinde bilgisayar kullanıcılarının internet güvenliğinin sarsıldığını yazdı ve Heartbleed virüsünün, Google, Yahoo, Amazon, Facebook gibi online devlerinin sitelerinde özel bilgileri hack saldırılarına açık hale getirdiğini yazdı.

Web uzmanı Tony McDowell, “Herkes bu şekilde hacklenebilir ve dinlenebilir” dedi. Bu internet güvenlik sorununun iki yıldır olduğu ve Heartbleed virüsü yüzünden internet sitelerinin yüzde 66’sının hacklendiği ileri sürüldü. Saldırılarganlar geride iz bırakmadıkları için ne kadar bilginin bugüne kadar çalındığı öğrenilemedi.
Kanada gibi birçok yerde bazı online faaliyetlerin durdurulduğu anlaşıldı. Daily Mirror, yarım milyon e- firmasının riskte olduğunu ileri sürdü.

İnternet kullanıcılarının şifrelerinden, sanal bankacılık işlemlerine kadar birçok gizli bilginin ele geçirilme tehlikesi bulunuyor.
İnternette en çok tıklanan 10 bin sayfadan en az 600’ünün bu güvenlik açığından muzdarip olduğu belirtiliyor. Uzmanlar ise “şifrelerinizi değiştirin” uyarısında bulunuyorlar.

Ekleyen : - Tarih: 13 Nisan 2014 - 14:05 - Okunma Sayısı : 202 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız