Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Vergi Vermeden Para Kazanmak Suç Mu?

Anasayfa > Genel, Haberler > Vergi Vermeden Para Kazanmak Suç Mu?

Herşeyin yasak olduğu ülkemizde bu olayda elbette yasak ve birşeyden para kazanıyorsanız mutlaka bunun vergisini vermelisiniz yani devlete bunun borcunu ödemelisiniz aksi taktirde hiç beklemediğiniz suçlarla yargılanabilir ve ceza alabilirsiniz. İşte sizlere bizlerde bu konu da daha fazla bilgi vermek için bir makale hazırladık ve işte sizlere vergi vermeden para kazanmak suç mu adlı makalemiz..

Fotolia_11718887_Subscription_Monthly_XLSizlere yukarıda dedik; ”Birşey satıyorsanız ve bunun satışını vergisiz bir şekilde yapıyorsanız bu büyük suçlara neden olabilir.” yani her ne satıyorsanız bunun ücretini, katma değer vergisini (kdv)’sini vermelisiniz aksi taktirde her ödemediğiniz paranın cezası; ”222 ₺’den başlıyor.” Evet yanlış duymadınız 1 liralık bir iş dahi yapsanız bu işin vergisini vermek zorundasınız, banka hesaplarınıza çok fazla para girişi oluyorsa dikkat edin, bir anda yüklü transferler alıyorsanız, günlük çok fazla para girişi oluyorsa hesabınıza dikkat edin, maliye her an kapınızı çalabilir.  Tüm bunlardan kurtulmak için ilk önce bir muhasebeci buluyorsunuz ve bu muhasebeciye ”vergiye tabi olmak istiyorum” demeniz yeterli. Daha sonra bu kişi sizin için herşeyi yapacaktır ve sizde bu arada vergi dairesine gidip işlemlerinizi başlatıyorsunuz daha sonra muhasebecinize gelip hemen defterinizi alıp satışlarınızı vergili bir şekilde yapmaya başlıyorsunuz.

İşte bu kadar kolay, sizde hemen vergiye tabi olmak isterseniz yukarıdakileri yapmanız yeterli. Bu bilgileri muhasebecinizden daha iyi tedarik edebilirsiniz..

Ekleyen : - Tarih: 15 Aralık 2015 - 13:18 - Okunma Sayısı : 1.017 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız