Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

WordPress Nedir?

Anasayfa > Genel > WordPress Nedir?

Bir siteye mi ihtiyacınız var? Alın bir alan adı ve hosting daha sonra içerisine WordPress yükleyin sitenizi tüm Dünya’ya duyurmaya başlayın. Güzel ve yönetilebilir şeklinde olan WordPress alt yapı sistemi şuanda en çok kullanılan sistemlerden bir tanesidir. WordPress’ten daha sonra gelen sistem; ”Blogger’dır.” Blogger ise Google’ın yönetiminde işlemini yürütüp yine aynı şekilde WordPress gibi ücretsiz bir alt yapı sistemidir. İkisinde de sitenizi barındırabilirsiniz fakat Blogger’da hosting’e ayrı bir ücret vermenize gerek yok, hosting ücretiniz Blogger tarafından ücretsiz olarak verilir.

WordPress nedir? Ne işe yarar? WordPress sayesinde internet sitesinde yazılarınızı paylaşabilir, galeriler oluşturabilir daha sonra bunları tüm Dünya’ya duyurmaya başlayabilirsiniz. WordPress paneller sizin için tüm bu işlemlerin hepsini tek başına yapıyor ve şuanda bu yüzden Dünya’nın en çok kullanılan site yönetim panellerinden bir tanesidir. Diğer bir yandansa WordPress içerisinde sadece yazılarını paylaşmıyorsunuz eklentiler, temalar, ayarlar seçenekleriyle sitelerinizi aynı zamanda istediğiniz gibi yönetip düzenleyebiliyorsunuz.  İşte sizlere WordPress’in en güzel yönleri!

Sizler için bu yazımızda Wordpres ve WordPress paneller hakkında kısa bir bilgi paylaşımında bulunduk. WordPress sitenizi her dilde yönetebilirsiniz yani Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca veya diğer dillerin bütünü ile sitenizi oluşturup 5 dakika içerisinde kurarak yönetmeye başlayabilirsiniz. Sitenizi kurmak için; ”Wordpress.com/tr” adresine girip wordpress dosyalarını indirdikten sonra FTP yardımıyla WordPress’in dosyalarını sitenize aktarmanız gerekiyor.

Ekleyen : - Tarih: 08 Ocak 2016 - 19:49 - Okunma Sayısı : 423 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız