Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

11 Saat MORG

Anasayfa > Haberler > 11 Saat MORG

Polonya’da 91 yaşındaki bir kadının, doktor raporuyla öldüğü ilan edildi. Kaldırıldığı morgda 11 saat kaldı. Ancak daha sonra yaşadığı fark edildi ve evine geri gönderildi.

fft81_mf2602420

Polonya’da aile doktoru tarafından yapılan incelemede 91 yaşındaki Janina Kolkiewicz’in öldüğü tespit edildi. Ancak hastane çalışanları, yaşlı kadının morgda geçirdiği 11 saatin sonunda hareket ettiğini gördü.
BBC’nin haberine göre, olay Polonya’nın Ostrow Lubelski kentinde meydana geldi. Janina Kolkiewicz’in yeğeni Dziennik Wschodni’nin, sabah eve geldiğinde teyzesinin nefes almadığını ve kalbinin atmadığını fark etmesi üzerine doktor çağırdı.

Doktorun incelemeden sonra 91 yaşındaki kadının ölüm belgesi yazıldı. Bunun üzerine morga kaldırılan kadın için iki gün sonra cenaze töreni düzenlemek üzere hazırlıklara başlandı. Ancak kadın morga kaldırıldıktan 11 saat sonra morg çalışanları aileyi arayarak, Janina Kolkiewicz’in ölmediğini haber verdi.

Kolkiewicz, hayatta olduğu anlaşılınca evine gönderildi. Üşüdüğünden şikayet eden kadın, bir kase çorba ve iki kreple ısındı. Kadının ailesi ve doktoru, olay karşısında hayrete düştüklerini söylerken polis de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yaşlı kadına bakan doktor Wieslawa Czyz, Polonya basınına yaptığı açıklamada, “Afalladım. Ne olduğu anlayamıyorum. Kalbi atmıyordu, artık nefes almıyordu” dedi. Bunamanın son evresinde olduğu için başına gelenleri hatırlamayan yaşlı kadın, eve döndükten sonra akrabalarına kendisini “iyi hissettiğini” söyledi.

Ekleyen : - Tarih: 15 Kasım 2014 - 10:06 - Okunma Sayısı : 190 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız