Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Fetih ordusu taarruzda

Anasayfa > Haberler > Fetih ordusu taarruzda

Suriye’de muhalif grupların oluşturduğu Fetih Ordusu, Eriha’yı ele geçirdi. Muhaliflerin bundan sonraki hedefinde Lazkiye var.
Suriye’de Esad’a karşı savaşan ‘Fetih Ordusu’, İdlib’in batı kırsalında bulunan ve rejim güçlerinin kontrolündeki son ilçe Eriha ile çevresini ele geçirdi. Fetih Ordusu’nun saha komutanlarından Hamza Fethullah, “Kafrenci ile Maatrim köylerinin de denetimini sağladık. Esad güçleri ile şiddetli çatışmalar yaşanıyor” dedi.

Fetih Ordusu’na bağlı Fevc’ul Evvel birlikleri de, Halep’in güneyinde yer alan stratejik öneme sahip Ramuse ile Şeyh Said bölgeleri arasında kontrolü sağladı. Böylece İdlib’in batı kırsalındaki Esad varlığı sona erdi. Böylece Esad rejimi, Halep ile Lazkiye arasındaki bağlantı yolunu da kaybetti. İlçede kutlamalar yapan Fetih Ordusu’na bağlı birliklerin yeni hedefi, rejimin güçlü olduğu Lazkiye. Çatışmalar sırasında çok sayıda bazı rejim askerleri ile Hizbullah militanları rehin alındı.

Bu arada Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan ve IŞİD’in kontrolündeki Tel Abyad’ı almak isteyen bazı muhalif gruplar iki koldan saldırıya geçti. Burkan El-Fırat Grubu içerisinde bulunan Şems el-Şemal örgütü Kobani’nin doğusundan ve Serekaniye’nin batısından operasyon başlattı.

Ekleyen : - Tarih: 30 Mayıs 2015 - 18:56 - Okunma Sayısı : 200 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız