Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Kara Teslim İstanbul

Anasayfa > Haberler > Kara Teslim İstanbul

Yağış nedeniyle Selimpaşa ile Kumburgaz arasındaki görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü.

Avrupa Yakası’nda ve Boğaz çevresinde daha da etkili olan yağış nedeniyle trafik aksadı. Afet Koordinasyon Merkezi’nden kenti izleyen kameralara yansıyan görüntülere göre, Boğaziçi Köprüsü Anadolu Yakası istikametinde trafik, adeta durma noktasına geldi.

Tipi nedeniyle araçlar yavaş hareket ederken ekipler, tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Bazı vatandaşların da toplu taşıma araçlarından inerek yürüdükleri görüldü.
Gece, havanın daha da soğumasıyla yollarda gizli buzlanma oluştu. Kar lastiği kullanmayan araçların neden olduğu 841 trafik kazası meydana geldi.

Ekipler gece boyunca aşırı yağış ve gizli buzlanmaya karşı ana arterler başta olmak üzere köprüler, viyadükler, bağlantı yolları TEM ve E-5’te tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürdü. İlçe belediyelerine tuz takviyesi yapıldı.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 4 bin 815 personel, bin 28 araç ile gece boyunca görev yaptı.

Kar yağışının etkili olduğu andan itibaren 15 bin ton tuz, 320 ton solüsyon kullanıldı. İlçe belediyelerine ise 889 ton tuz verildi.

Kar kalınlığı Çatalca’nın köyleri, Binkılıç ve Aydos’ta 40-60, Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Hadımköy, Selimpaşa, Başakşehir, Beylikdüzü, Arnavutköy ve Uğur Mumcu’da 25-40, Çavuşbaşı, Maltepe, Beykoz, Sancaktepe ve Polenezköy’de 20-25, Çekmeköy, Ümraniye, Maslak, Göktürk ve Kemerburgaz’da 15-20, Kağıthane, Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Beşiktaş ve Üsküdar’da 10-15, Caddebostan, Suadiye, Bakırköy ve Florya’da ise 5-8 santimetre olarak ölçüldü.

İstanbul Valisi Vasip Şahin sürücüleri uyararak zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İlimizde süren yoğun kar yağışı nedeniyle başta tır ve kamyonlar olmak üzere zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyecektir.” dedi.

Etiketler : , , ,
Ekleyen : - Tarih: 18 Şubat 2015 - 12:29 - Okunma Sayısı : 204 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız